İkizler

İkizler

Kitap: İkizler

Yazar: Affinity Konar

Yayın Tarihi: 25.05.2018

Dil: Türkçe

Sayfa Sayısı: 360

Çevirmen: Özgür Atılım Turan

Kitap Özeti & Hakkında

PEARL VE STASHA ADLI İKİZ KARDEŞLERİN, ÖLÜM MELEĞİ MENGELE’NİN İNSANLIK DIŞI DENEYLERİNE VE AYRILIĞA DİRENİŞLERİNİN ÖYKÜSÜ…

1944 yılında Pearl ve Stasha, karanlık bir yük vagonunda geçmiş hayatlarından koparılarak anneleri ve büyükbabalarıyla birlikte Auschwitz’e gönderilirler. Bu cehenneme vardıkları ilk gün ailelerine veda etmek zorunda kalan ikizler, dehşet verici şeyler deneyimleyecekleri bu yabancı ortamda tıpkı anne karnında olduğu gibi birbirlerinin varlığıyla teselli bulurlar. Ancak Mengele’nin üzerlerinde yaptığı korkunç deneylere katlanırken birbirlerinden ayrı düşeceklerinden bihaberdirler.

O kış düzenlenen konserde Pearl ortadan kaybolunca Stasha hem ikizinin yasını tutar hem de onun hayatta olma ihtimaline tutunur. Auschwitz’deki esirler, Kızıl Ordu’nun müdahalesiyle özgür kaldığında intikam arzusuyla yanıp tutuşan Stasha ve arkadaşı Feliks, harap olmuş Polonya boyunca seyahat eder. Mengele’yi yakalayıp ondan intikam alma düşüncesi yolculuklarında onlara güç verir. İnsanlığın savaş yüzünden ne hale geldiğini gören arkadaşlar, bu bitap dünyada yepyeni ve umut dolu bir geleceğin hayaliyle ayakta kalırlar.

İkizinin eksikliğini hisseden Stasha, diğer yarısı Pearl’ü ölü ya da diri bulabilecek midir?
Hayat, zulme direnen bu gençlerin yüzüne bir kez daha gülecek midir?

Sitemiz tanıtım amaçlıdır, e-kitap ve pdf desteği sunmamaktadır.
Pin It

Kitap hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?