Dağ

Dağ

Kitap: Dağ

Yazar: Luca D'andrea

Yayın Tarihi: 03.07.2018

Dil: Türkçe

Sayfa Sayısı: 456

Çevirmen: Doğanay Banu Pinter

Kitap Özeti & Hakkında

LANETLİ BİR DAĞ
YILLAR ÖNCE İŞLENMİŞ ÜÇ CİNAYET
KARDA YÜRÜYÜP İZ BIRAKMAYAN BİR KATİL

Burada soğuk, ölüme, ölüm de soğuğa çıkar. Burası Bletterbach Vadisi. Ve bu dağlarda kanın da intikamın da rengi beyazdır.

New Yorklu bir belgeselci olan Jeremiah Salinger, eşi ve beş yaşındaki kızıyla birlikte İtalya’daki Dolomit Dağları’nın yamacında bulunan bir kasabaya taşınır. Oranın yerlileri tarafından kurulan arama kurtarma ekibini görünce onlarla ilgili bir belgesel yapmaya karar verir fakat çekimler sırasında yaşanan korkunç bir kazada, Salinger hariç ekipten herkes hayatını kaybeder.

Salinger hastaneden çıktıktan sonra yaşadığı vicdan azabıyla baş etmeye çalışırken pek çok fosile de ev sahipliği yapan görkemli ama bir o kadar da tehlikeli Bletterbach Vadisi’ni ziyarete gider ve burada yıllar önce korkunç bir cinayet işlendiğini öğrenir.

Kasabanın yerlisi olan üç genç, insan mı, hayvan mı olduğu bile belli olmayan bir şey tarafından öldürülmüş ve katil asla bulunamamıştır. Salinger, depresyonun pençesinden kurtulmak için bunu bir şans olarak görür ve olayı araştırmaya karar verir. Fakat kasabalılar bu işin peşini bırakması için Salinger’ı tehdit etmeye başlar. Bletterbach Vadisi ise içinde sakladığı gizem ve buz dolu mağaralarıyla Salinger’ı kendisine çekmektedir.

Nesilden nesile aktarılan korkunç hikayelere de konu olan bu vadide lanetli bir şeyler vardır ve Salinger her ne pahasına olursa olsun bunu çözmek zorundadır. Fakat araştırdıkça hikayenin aslında çok daha derin bir yanı olduğunu keşfeder. Ta ki korkunç gerçeklere erişene dek.

Sitemiz tanıtım amaçlıdır, e-kitap ve pdf desteği sunmamaktadır.
Pin It

Kitap hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?