Adalet Savaşçısı – Mengene

Adalet Savaşçısı – Mengene

Kitap: Adalet Savaşçısı – Mengene

Yazar: A. Bahri Akkoç

Yayın Tarihi: 2016

Dil: Türkçe

Sayfa Sayısı: 704

Kitap Özeti & Hakkında

“Daha iyi ve daha yürekli olmak için”

Neden iyi insanlar için bir dünya kurmuyoruz, neden hep kötüler için geniş alanlar açıyoruz? Mesela bu ülkede kapısını kilitlemeden uyuyan birini gördün mü? Ya bir baba ya da annenin gönül rahatlığıyla genç kızını ya da oğlunu okumak için başka şehirlere gönderdiğini gördün mü? Ya da 7 yaşında bir kız çocuğunu bakkala veya manava gönül rahatlığıyla gönderdiğini gördün mü? Neden ille de arabamı kilitlemek zorunda kalıyorum?

Neden şoförümü yola gönderirken her defasında helalleşmek zorunda kalıyorum? Neden bu ülkede ve diğer ülkelerde en zenginler avukatlardan oluşuyor?

Çünkü suçlu rahat bir alan bulmuş kendini savunan avukatlar bulmuş, rahat hareket ediyor. Ama benim diktatörlük düzenimde avukata da ihtiyaç yok, zaten avukatlık kadar saçma bir meslek yok.

Çünkü bu düzende yasalar belliyken, hakim yasayı biliyorken, avukatı iyi diye 20 yıl birden bire 2 yıla düşüyor! O zaman nerede kaldı yasalar?!

İşte benim diktatörlük düzenimde esneklikte yok. Kim ne suç işlemişse ne kadar yatacağını ya da nasıl öldürüleceğini de bilecek. Belki kısa bir zaman hukuk düzeni işlemeyecek ama on yıl sonra göreceksin ki hapishaneler bir bir boşalacak.

Çünkü kötüler iyi olmak zorunda kalacaklar ve bir zaman gelecek, halk kötülere karşı daha güçlü olacak ve kötüler işte o zaman kötü olmaktan utanıp iyi olmanın hazına varacaklar, bu da kötünün en doğal hakkı bence. İşte ben böyle bir düzen istiyorum…

Sitemiz tanıtım amaçlıdır, e-kitap ve pdf desteği sunmamaktadır.
Pin It

Kitap hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?